Když jsem si přečetl pověření o nedělním zastupování kapitána a sestavu od Lukáše Vysloužila, tak jsem to moc růžově neviděl. Posuďte sami, na lichých máme bílé:
- šachovnice 18 : 58
- šachovnice 65 : 52
- šachovnice 13 : 68
- šachovnice 33 : 55
- šachovnice 69 : 65
- šachovnice 13 : 67
- šachovnice 10 : 65
- šachovnice 47 : 19
269:479
Možná jste poznali, že se jedná o porovnání věku dualistů. Soupeř nás prostě přehrál v letech téměř dvojnásobně. Ještě, že šachy se dají hrát nejen do sta, ale také třeba od deseti.
Zahajujeme v 9:00 s hendikepem, neb nestor našeho družstva Jarda Fuksík se někde zdržel cestou a začíná s 1/4hodinovým zpožděním. To by nevadilo, ale po další hodině chybuje a Pavel Kodym knihuje pro soupeře první celý bod. Je asi 11:30, prohráváme 1:0 a jsme o tři pěšce (3 krát mínus jeden) chudší, zápas se nevyvíjí nejlíp. Někdy po dvanácté hodině zjišťuji, že prohrála paní Jana na poslední desce (vítězí jediný junior soupeře, p. Šiška) a Adam Zrůbek srdnatě brání těžkou koncovku bez pěšce. Nakonec chybuje, soupeř prosadí pěšce do dámy.
Adam, který se odmítnul vzdát, dostává v 70 tahu mat. Stav je tedy 0:3.
Jinak se však situace otáčí, Martin Malenovský získává taktickým obratem dámu, soupeř ji nechce vydat a zalézá králem do matové sítě – viz ukázka. Honza Šobán proměnil ztraceného pěšce ve výhodu figury a následně vyhranou věžovku. Na první desce se hraje akademický šach Jáchym Bareš (gymnazista) vers. Vlastík Fiala (VŠ profesor). Typická Jáchymova pozice s mikroskopickou výhodou a Jáša dře. Na rozdíl od posledních dvou zápasů však vítězí! Takže 3:3. Po jedné hodině odpoledne jsou podepsány remízy na druhé (Kučera Jiří : Musil, královská indická) a třetí (Gregůrková Nikola : Maláč Pavel, španělská hra) desce. Takže nakonec podruhé ze tří zápasů remíza; 4:4.
Možná mohl být výsledek lepší, ale nestalo se. V žádném případě však nelze ty, kteří nebodovali, hanět. Žádná partie nepadla bez boje a všem musím poděkovat za bojovnost, vydrželi až do konce.
Komentáře již byly uzavřeny.